Доступність посилання

ТОП новини

«Народний фронт» не хоче розвалу коаліції – Геращенко


Антон Геращенко

Розпад коаліції і дострокові парламентські вибори – це ризик «реваншу проросійських сил», і фракція «Народний фронт» не буде ініціатором такого сценарію. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив депутат він цієї політичної сили, член колегії МВС Антон Геращенко.

«Сьогодні не в інтересах держави Україна руйнувати коаліцію і проводити нові вибори, які можуть закінчитися реваншем сил проросійського характеру: згадайте 2015 рік», – сказав він.

«Фракція «Народний фронт» не була причиною розбрату, – додав Геращенко. – Ми намагаємося максимально коректно ставитися до заяв наших колег з коаліції, але коли цілий рік з моменту призначення уряду все не так, все не туди… Будь ласка, сформулюйте, якщо ви за відставку уряду, склад нового уряду, хоча б приблизно назвіть, хто цей чарівник має бути, який би змахнув чарівною паличкою і все зробив?»

Тим часом депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко зазначив в ефірі Радіо Свобода, що у фракції БПП ще не узгоджували кандидатури на заміну чинним міністрам.

«Якщо рейтинг довіри до тебе становить 8%, необхідно наступати на горло своїй пісні, в тому числі, й прем’єру», – сказав він.

Водночас Денисенко не виключив проведення цього року дострокових парламентських виборів.

«Я не виключаю, що можливі перевибори Верховної Ради, якщо насправді ситуація зайде в глухий кут», – додав депутат.

8 лютого лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що у прем’єр-міністра Арсенія Яценюка немає підтримки коаліції для ухвалення рішень у Верховній Раді, тому необхідно шукати вихід із цієї політичної кризи.

За словами Луценка, вже три фракції («Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія») заявили, що не хочуть бачити Яценюка на посаді прем’єра, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують.

Після цього у фракції «Народний фронт» заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Раніше голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, що ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода. Повідомлялося, що в лютому представники коаліції обговорюватимуть ці зміни.

У Верховній Раді України збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

Останнім часом українські політики дедалі частіше говорять про необхідність принаймні переформатування уряду, якщо не про створення нового Кабінету міністрів.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG