Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін і Гаммонд обговорили деокупацію Криму


Філіп Гаммонд (Л) і Павло Клімкін
Філіп Гаммонд (Л) і Павло Клімкін

Голова МЗС України Павло Клімкін обговорив питання деокупації Криму з міністром закордонних справ Великої Британії Філіпом Гаммондом.

«Павло Клімкін і Філіп Гаммонд приділили особливу увагу ситуації в окупованій Росією АР Крим, зокрема, обговорили ініціативу України про створення міжнародного майданчика по деокупації півострова. Міністр також наголосив на необхідності міжнародного моніторингу порушень прав людини в Криму», – мовиться у повідомленні МЗС України, опублікованому 11 лютого.

Голова українського МЗС перебуває у Великій Британії з робочим візитом.

Президент України Петро Порошенко виступив з ініціативою міжнародного формату «Женева плюс», який передбачає низку заходів з деокупації Криму: від санкцій, міжнародного тиску, звільнення незаконно заарештованих українців до судового захисту інтересів України в міжнародних судах.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG