Доступність посилання

ТОП новини

США, Росія та інші країни домовилися про перемир’я в Сирії – Керрі


Держсекретар США Джон Керрі
Держсекретар США Джон Керрі

Провідні світові держави домовилися про припинення впродовж тижня бойових дій у Сирії і розширення гуманітарної допомоги людям, які потерпають у цьому конфлікті, заявив у Мюнхені 12 лютого держсекретар США Джон Керрі.

Ця заява стала результатом багатогодинних зустрічей Керрі з представниками Росії та країн, які входять до міжнародної групи підтримки Сирії.

«Мета полягає в тому, щоб досягти міцного довгострокового припинення вогню в певний момент», – відзначив Керрі й додав, що ця мета може бути досягнута тільки через «справжні переговори». Зобов’язання, взяті сторонами на себе в Мюнхені, нині закріплені тільки «на папері» і мають бути підтверджені на практиці, наголосив очільник американського зовнішньополітичного відомства.

Перемир’я не буде стосуватиметься угруповань «Ісламська держава», сирійського підрозділу «Аль-Каїди» – «Фронту ан-Нусра» та інших екстремістських груп.

Раніше цього тижня чиновники США повідомляли, що Росія пропонує перемир’я у Сирії з 1 березня, але Вашингтон наполягає, що бойові дії мусять припинитися негайно.

10 лютого посол Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що у Мюнхені Росія та США матимуть надзвичайно важливі переговори щодо припинення вогню у Сирії.

11 лютого у Мюнхені відбулася зустріч Міжнародної групи підтримки Сирії, в якій брали участь держсекретар США Джон Керрі і міністри закордонних справ близько 20 країн, зокрема і голова зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров.

Росія восени минулого, 2015 року втрутилася у громадянську війну в Сирії на боці влади президента Башара аль-Асада, якій уже відмовили в легітимності більшість західних і арабських країн. Офіційно метою повітряних ударів Росії в Сирії мали бути позиції угруповання «Ісламська держава». Але, як випливає і з повідомлень на місцях, і з матеріалів, що їх оприлюднює саме Міністерство оборони Росії, більшість ударів завдані по територіях, які контролюють інші супротивники влади аль-Асада, зокрема й ті, що мають підтримку Заходу й арабського світу.

XS
SM
MD
LG