Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко заявляє про неефективність дій силовиків і уряду у запобіганні корупції


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко наголошує на неприпустимості неефективних дій правоохоронців та керівництва уряду у запобіганні корупції і необхідності притягнення до відповідальності виявлених корупціонерів. З відповідним листом Порошенко звернувся до прем’єра, генпрокурора та директора Національного антикорупційного бюро України.

«Вважаю неприйнятною бездіяльність правоохоронних органів і керівництва Уряду. Чиновники, щодо яких є обґрунтовані підозри у здійсненні корупційних злочинів, мають звільнятися з посад або, щонайменше, бути відсторонені від виконання посадових обов’язків на час проведення слідства і суду. Чекаю ефективної та результативної реакції на вказані факти», — йдеться у листі Порошенка.

У листі президента, зокрема, йдеться про те, що керівники високого рівня голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба та заступник директора департаменту державної експертизи Державної служби експертного контролю України Сергій Головатий були затримані на отриманні хабарів, однакзатримані чиновники, відповідно до судових рішень, вийшли на волю і поновлюються на посадах.

Напередодні, 10 лютого, директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард заявила, що фонду буде складно продовжувати співпрацю з Україною без належної боротьби з корупцією.Вона також висловила стурбованість «повільним прогресом, який демонструє Україна, в поліпшенні державного управління, в боротьбі з корупцією і в зниженні впливу корисливих інтересів на політику».

Директор-розпорядник МВФ наголосила, що дії лідерів України мають бути спрямовані на те, щоб повернули державу на «обнадійливий шлях реформ».

Відповідно до опитування, проведеного у грудні минулого року Центром Разумкова, 30% українців вважають внутрішні загрози більш небезпечними для незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, ніж зовнішні. Серед усіх внутрішньодержавних загроз корупція вийшла на перше місце.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG