Доступність посилання

ТОП новини

У США смерть судді Верховного суду викликала суперечки щодо призначення наступника


Антонін Скалія, архівне фото

У США в суботу повідомили про смерть судді Верховного суду країни, що викликала суперечки навколо призначення його наступника.

Впливовий і, як його називали, найпровокативніший суддя Верховного суду з твердими консервативними поглядами Антонін Скалія помер у віці 79 років, вочевидь від природних причин, під час відпочинку на курорті. Він був призначений на посаду 1986 року і за три десятки років на посаді став найбільш відомим завдяки його позиції на користь права на зброю, яку він висловив під час слухання справи про це 2008 року.

Президент США Барак Обама висловив співчуття й заявив, що запропонує на розгляд і затвердження Сенатові кандидатуру нового судді Верховного суду.

Смерть Скалії відразу спричинила суперечку навколо того, хто має висунути кандидатуру його наступника – нинішній президент США, який восени завершує свій другий і останній термін на посаді, чи вже наступний президент. Республіканці, супротивники Обами, які сподіваються на перемогу свого висуванця, заявляють, що справу з новим суддею треба відкласти до обрання нового президента. Демократи заявляють, що таке зволікання майже на рік із новим суддею Верховного суду було б безпрецедентним у нещодавній історії США, й закликають Обаму подати кандидатуру нового судді на розгляд і затвердження до Сенату негайно.

За час перебування на президентській посаді Обама висував кандидатури вже двох із загалом дев’яти суддів Верховного суду США. Тоді, 2009 і 2010 року, Сенат контролювали демократи, і затвердження цих кандидатур було майже безпроблемне. Нині Сенат контролюють республіканці.

XS
SM
MD
LG