Доступність посилання

18 Березень 2019, Київ 18:25

Пивоварський: Україна розпочала консультації з Росією та ЄС щодо блокування транзиту


Пивоварський: Блокування фур активістами не було порушенням українсько-російських угод
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Пивоварський: Блокування фур активістами не було порушенням українсько-російських угод

Україна почала технічні консультації з європейськими партнерами і Міністерством транспорту Росії щодо блокування транзиту вантажного транспорту. Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

Але спершу, за його словами, Україна очікує від Росії відповіді на ноту МЗС України щодо мотивів заборони.

«На період до пояснення були введені тимчасові обмеження на дію тимчасових дозвільних документів для пересування автотранспортних засобів, зареєстрованих у Росії, через територію України», – сказав міністр.

Пивоварський додав, що блокування російських вантажівок громадськими активістами не було порушенням українсько-російських угод, на відміну від дій російської сторони на офіційному рівні.

«Те, що в неділю зробило Міністерство транспорту (Росії – ред.), є порушенням міжнародного права та міжурядових угод, які підписані між Україною і Російською Федерацією», – сказав він.

Минулого тижня в Україні активісти почали блокувати транзит російських товарів через українську територію. Активісти закликали владу України офіційно заборонити такий транзит.

14 лютого Міністерство транспорту Росії повідомило, що зупинило на території цієї країни пересування вантажного автотранспорту, зареєстрованого в Україні. У російському відомстві зазначають, що це захід у відповідь на «неправочинне блокування російського автотранспорту на території України», і чинність цієї заборони триватиме, доки українська сторона не врегулює ситуацію з цим блокуванням

Росія з початку січня 2016 року повідомила про запровадження значних ускладнень для транзиту українських товарів російською територією до Казахстану, що на практиці обернулося практично повним блокуванням українського транзиту через територію Росії.

Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив рішення про тимчасове припинення транзитних переміщень вантажних автомобілів з Росії територією України.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG