Доступність посилання

ТОП новини

Фракція «Блоку Порошенка» вирішила підтримати відставку уряду – Лещенко


Фракція «Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді вирішила визнати роботу уряду незадовільною і доручити депутатам узяти підписні листи для збирання підписів за розгляд питання про відставку Кабінету міністрів, повідомив член фракції, народний депутат Сергій Лещенко.

Як сказав він журналістам після засідання фракції, в якому брали участь і президент Петро Порошенко, і також прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, якщо питання про відставку уряду буде поставлене, фракція буде голосувати за неї.

Раніше в понеділок у Верховній Раді були зареєстровані два проекти постанови щодо оцінки діяльності уряду – про визнання її незадовільною і задовільною. Авторами негативного проекту стала група депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та «Батьківщина», автором позитивного – народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Наталія Новак.

8 лютого лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявляв, що на той час уже три фракції – «Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія» – заявили, що не хочуть бачити Яценюка на посаді прем’єра. Після цього у фракції «Народний фронт» (цю партію очолює Яценюк) заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявляв, що ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода. Повідомлялося, що в лютому представники коаліції обговорюватимуть ці зміни.

Очікують, що звіт уряду в парламенті, після якого можна буде говорити про кадрові зміни, відбудеться 16 лютого.

У Верховній Раді збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

Останнім часом українські політики дедалі частіше говорять про необхідність принаймні переформатування уряду, якщо не про створення нового Кабінету міністрів.

Дивитись коментарі (12)

XS
SM
MD
LG