Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 08:44
Новини | Події

США надали українським рятувальникам 20 сучасних комплектів обладнання для розмінування


США надали українським рятувальникам 20 американських індивідуальних комплектів для розмінування.

Вчити працювати із новим обладнанням будуть наприкінці лютого на одному з полігонів поблизу Хмельницького. На навчання поїдуть 20 керівників піротехнічних підрозділів зі всієї України.

«Обладнання, яке передається сьогодні для піротехнічних підрозділів ДСНС, надано штабом командування збройних сил США в Європі через відділ оборонного співробітництва посольства США в Україні. Обладнання призначене для проведення гуманітарного розмінування та знешкодження небезпечних предметів», – наголосив заступник керівника управління ДСНС організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Андрій Бевз.

За його словами, нове обладнання принципово не відрізняється від того, що зараз використовують українські рятувальники, але є новим та сучасним, серед новинок – лазерні далекомірі і GPS-маяки.

США надали Україні 20 металодетекторів, 20 комплектів індивідуального бронезахисту, 5 групових і 20 індивідуальних комплектів для проведення дистанційного розмінування, 5 комплектів для маркування території, комплект для знищення боєприпасів і один комплект для керівників робіт з розмінування.

Загальна вартість обладнання – 244 тисячі доларів. Комплектів обладнання вистачить для повного оснащення 20 піротехніків. Всього в ДСНС таких спеціалістів 500.

Таке ж саме обладнання використовується в американській армії. Для навчання українських спеціалістів приїхали 4 інструктори, які протягом трьох тижнів навчатимуть найкращих спеціалістів.

«Ми навчаємо по американських стандартах і розуміємо, що вже досвідчених рятувальників. Вони в майбутньому навчатимуть своїх колег, передаватимуть їм інформацію, яку ми їм надамо», – говорить інструктор і сержант 1-го класу Дрю Гейм.

В 2015 в системі Державної служби з надзвичайних ситуацій створили київський центр гуманітарного розмінування в Києві, а в цьому році планують створити аналогічний центр в Луганській області, повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін.

За офіційними даними, з початку АТО працівники ДСНС очистили від вибухонебезпечних предметів і боєприпасів близько 11 тисяч гектарів землі, 38 гектарів водних акваторій, понад тисячу соціальних і житлових об’єктів. Спеціалісти вилучили і знешкодили близько 50 тисяч вибухонебезпечних предметів, 740 з яких були спеціально встановлені і замасковані під побутові речі, у тому числі дитячі іграшки. В цьому році піротехніки зачистили близько 740 гектарів територій і вилучили 2800 вибухонебезпечних предметів.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG