Доступність посилання

ТОП новини

Рада ухвалила закон про виключення кандидатів у депутати з виборчого списку


Ілюстративне фото

Верховна Рада ухвалила закон щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі (№3700).

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив, що 5 фракцій звернулися до нього з проханням провести повторне голосування щодо цього законопроекту.

Після першого нерезультативного голосування, з другої спроби все-таки за ухвалення закону проголосували 236 народних депутатів за 226 мінімально необхідних.

Документом передбачає, що перелік та черговість кандидатів у депутати у виборчому списку, визначені партією, не можуть бути змінені після подання документів реєстрації ЦВК до оголошення результатів виборів.

Після оголошення результатів виборів кандидати в депутати можуть бути виключені із виборчого списку за рішенням з’їзду партії.

Рішення з’їзду партії про виключення кандидатів у депутати з виборчого списку підлягає реєстрації у Центральній виборчій комісії.

Крім того, передбачається, що дія цього закону поширюється на виборчі списки кандидатів у депутати від політичних партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

Раніше з критикою законопроекту виступали представники «Реанімаційного пакету реформ». Експерти ініціативи опублікували заяву, в якій закликали парламент відхилити законопроекти №3693 та №3700 як такі, що встановлюють «диктатуру партійних лідерів».

XS
SM
MD
LG