Доступність посилання

ТОП новини

Найєм: за постанову про недовіру Кабміну уже є 159 підписів


Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм заявляє, що за постанову про недовіру Кабінету міністрів України уже є 159 підписів народних депутатів. Про це він повідомив у своєму twitter.

Проте підтвердження цієї інформації від інших джерел немає.

Раніше сьогодні голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що парламент вже сьогодні може розглянути питання про висловлення недовіри уряду за наявності 150 підписів депутатів щодо відповідної ініціативи.

Відповідно до чинного законодавства, Рада за пропозицією президента України або не менш як третини від її конституційного складу може розглянути питання про відповідальність Кабміну та ухвалити резолюцію недовіри уряду. Така резолюція вважається ухваленою, якщо за це проголосувала більшість від конституційного складу Ради.

Нині у Верховній Раді відбувається звіт уряду. Крім того, біля парламенту протестують за відставку чинного складу уряду.

Напередодні у Верховній Раді були зареєстровані два проекти постанови щодо оцінки діяльності уряду – про визнання її незадовільною і задовільною. Авторами негативного проекту стала група депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та «Батьківщина», автором позитивного – народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Наталія Новак.

Минулого тижня лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявляв, що на той час уже три фракції – «Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія» – заявили, що не хочуть бачити Арсенія Яценюка на посаді прем’єра. Після цього у фракції «Народний фронт» (цю партію очолює Яценюк) заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Згодом, 14 лютого, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що його не цікавить «дріб’язкова боротьба українських політиків за владу». Раніше він неодноразово заявляв про готовність піти у відставку, якщо буде відповідне рішення депутатів.

XS
SM
MD
LG