Доступність посилання

ТОП новини

«Укрнафта» отримала мільярд 780 мільйонів гривень дивідендів – Яценюк


Арсеній Яценюк

Державна компанія Укрнафта отримала у 2015 році 1780 мільйонів гривень дивідендів. Про це під час звіту уряду в парламенті повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Проте, фінансова стабілізація компанії Укрнафта далека від досконалості. І треба вживати спільних заходів, щоб компанія, де 51% належить державі, залишалась ефективною попри ціну на нафту 30 доларів», – заявив Яценюк.

У грудні минулого року повідомлялося, що компанія «Укрнафта» перерахувала 1 мільярд 770 мільйонів гривень дивідендів до державного бюджету України.

У березні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про акціонерні товариства – знизила кворум для проведення загальних зборів акціонерів для всіх АТ, незалежно від їхнього виду власності, до 50% + 1 акція.

Держава володіє 50 + 1% акцій «Укрнафти», але регулярно мала труднощі з проведенням зборів акціонерів даної компанії (структури групи «Приват» Ігоря Коломойського, які контролюють 42% акцій «Укрнафти», найчастіше впливали на це). Ухвалення рішень щодо розподілу чистого прибутку і виплати дивідендів, щодо менеджменту були ускладнені.

У липні 2015 року акціонери «Укрнафти» обрали новим головою правління підприємства громадянина Великобританії Марка Роллінза. За його кандидатуру на зборах акціонерів проголосували 99,97% кворуму.

XS
SM
MD
LG