Доступність посилання

ТОП новини

У Росії зробили перший законодавчий крок до обмежень на автопробіги й наметові містечка


Російська поліція в окупованому Криму намагається обмежити автопробіг кримських татар пам’яті роковин депортації, 18 травня 2015 року

У Росії Державна дума, нижня палата парламенту, схвалила в першому читанні законопроект, що має на меті прирівняти автопробіги до демонстрацій, а встановлення наметових містечок до пікетів і відповідно обмежити законні можливості для цього.

Законопроект про зміну закону про мітинги підтримали 238 депутатів, 204 були проти.

Цей законопроект подали до парламенту восени 2015 року з ініціативи Міністерства внутрішніх справ Росії. У пояснювальній записці стверджувалося, що за певних умов встановлення наметових містечок і автопробіги «можуть перерости у стихійні виступи, групові й масові порушення громадського порядку».

Депутат Держдуми Дмитро Гудков, який відомий тим, що часто виступає проти лінії російської влади, і нині голосував проти законопроекту, назвав його «черговим порушенням статті Конституції Росії про свободу зібрань».

Хоча в Росії, за даними опитувань, значна більшість населення щиро підтримує дії влади, Москва постійно посилює обмеження громадянських та інших прав – за словами критиків, боячись імовірності противладних виступів на кшталт тих, що відбувалися в Україні, названих «кольоровими революціями», які в Москві прирівнюють до «державних переворотів». Зокрема, в Україні восени 2013 – на початку 2014 року наметове містечко Євромайдану і автопробіги Автомайдану стали помітними елементами таких виступів.

XS
SM
MD
LG