Доступність посилання

ТОП новини

Луценко закликав до створення нового уряду після провалу голосування про відставку Кабміну


Юрій Луценко, архівне фото
Юрій Луценко, архівне фото

Лідер фракції «Блок Петра Порошенка – Солідарність» Юрій Луценко закликав до створення нового уряду, незважаючи на те, що перед цим резолюція про недовіру нинішньому урядові не була ухвалена.

Луценко, виступаючи перед журналістами після голосування, заявив, що хоча його результати не призвели до відставки уряду, та засвідчили, що уряд, за його словами, вже не має підтримки парламенту й не зможе проводити закони.

Як сказав депутат, відповідальність за зміни в уряді цілком лежить на прем’єр-міністрові. Арсеній Яценюк має кілька варіантів, заявив Юрій Луценко: або піти у відставку разом із усім урядом, або піти на переговори з керівниками парламентських фракцій і створити цілком новий уряд, який працював би новими методами.

Раніше у вівторок Верховна Рада, вислухавши звіт прем’єра про роботу уряду за 2015 рік, відхилила його і визнала цю роботу уряду незадовільною, але при голосуванні про недовіру урядові за це набралося тільки 194 голоси за мінімально необхідних 226. Тепер нове голосування в цій справі можливе тільки на наступній сесії.

Перед цим президент України Петро Порошенко заявив, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущений і є запит на повне перезавантаження. «Поки що у прем’єр-міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту», – заявив президент. При цьому Порошенко вважає, що «тотальне переформатування» уряду має відбуватися на основі чинної коаліції у складі «Блоку Петра Порошенка – Солідарність», «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини».

XS
SM
MD
LG