Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» провокує дострокові вибори – «Народний фронт»


Максим Бурбак

Фракція «Батьківщина» вийшла з коаліції, оскільки був «зірваний її план щодо позачергових виборів», заявляють у «Народному фронті».

«Тепер «Батьківщина» вирішила іти іншим шляхом – розвалу коаліції», – відреагував на оголошення про вихід фракції Тимошенко з коаліції лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак.

За його словами, «Батьківщина» де-факто припинила бути членом коаліції після відставки свого міністра екології Ігор Шевченка. «Юридично перебуваючи в коаліції, вони не підтримували законопроекти коаліційного уряду», – сказав він.

Раніше сьогодні лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що її політична сила виходить із парламентської коаліції. За її словами, це пов’язано з невдалим голосуванням за відставку уряду. «Ми мусимо констатувати, що коаліції демократичних сил, проєвропейської коаліції в цьому парламенті ніколи не існувало», – заявила Тимошенко.

Вона назвала коаліцію «клановою» і звинуватила її в доведенні країни «до крайнього ступеня руйнації».

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада не ухвалила резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів. За це проголосували 194 депутати за мінімально необхідних 226. Відповідно до процедури, у разі неухвалення резолюції про недовіру проведення повторного голосування щодо цього питання можливе на наступній сесії. При цьому депутати визнали діяльність уряду за 2015 рік незадовільною.

У відповідь, фракція «Батьківщина» відкликала свого єдиного міністра – молоді та спорту Ігоря Жданова, а лідер фракції «Блок Петра Порошенка – Солідарність» Юрій Луценко закликав до створення нового уряду.

Досі до парламентської коаліції входили, крім «Батьківщини», фракції «Блоку Петра Порошенка – Солідарність», «Народного фронту» і «Самопомочі». Фракція Радикальної партії була членом коаліції до 1 вересня 2015 року і вийшла з неї через незгоду з голосуванням за зміни до Конституції щодо децентралізації.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG