Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 14:16

Антикорупційний комітет рекомендує скасувати голосування щодо електронного декларування


(©Shutterstock)

Комітет Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції рекомендує парламенту скасувати результати голосування за законопроект №3755 щодо електронного декларування.Таке рішення одноголосно ухвалили на засіданні комітету.

16 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до закону про запобігання корупції, яким впроваджується електронне декларування для держслужбовців. Закон, крім норми про електронні декларації, містить також низку інших змін, зокрема, щодо відтермінування запровадження кримінальної відповідальності за подання неправдивих відомостей у деклараціях. Проти їх ухвалення в пакеті з електронним декларуванням виступала фракція «Самопоміч». Соболєв перед голосуванням заявляв, що в документі велика кількість змін, тому «не можна такі закони з голосу ухвалювати».

Натомість автори законопроекту наполягали на необхідності ухвалення цього закону, щоб в Україні запрацювало електронне декларування – норма, що була вилучена під час ухвалення держбюджету.

Сьогодні голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський розкритикував зміни до законодавства щодо електронного декларування і заявив, що вони не відповідають антикорупційним зобов’язанням України.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2016 рік уночі 25 грудня 2015 року після тривалих суперечок. 31 грудня його підписав президент. На початку року стало відомо, про появу в законі поправки, яка відтерміновує на рік запровадження електронних декларацій чиновників.

Запровадження електронного декларування чиновниками є однією з умов, яку Україна має виконати для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG