Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані підтримали обмеження видобутку нафти, та приєднатися не пообіцяли


Біджан Занґане, архівне фото

Іран висловив у середу підтримку планам кількох нафтовидобувних країн заморозити рівень видобутку нафти, але не дав знати, чи планує приєднатися до цього.

Як заявив міністр нафти Ірану Біджан Занґане після переговорів у Тегерані з колегами з Іраку, Катару й Венесуели, світові ринки нафти переповнені, але Тегеран не має наміру випустити з уваги свою квоту на цих ринках.

Раніше в середу інший чільний посадовець у нафтовій галузі Ірану, за повідомленнями, заявив, що для Тегерана було б нелогічним приєднуватися до пропонованого замороження рівня видобутку нафти. Газета «Шарг» повідомила, що посол Ірану в Організації країн-експортерів нафти Мегді Асалі заявив також, що Тегеран буде продовжувати нарощувати свій видобуток нафти, доки він не сягне рівня, що був до запровадження санкцій.

16 лютого Біджан Занґане вже виступав із майже такою самою заявою після того, як раніше того дня Росія й Саудівська Аравія домовилися заморозити свої рівні видобутку на рівні січня цього року в разі, якщо інші теж погодяться на такий крок, і до них приєдналися Катар і Венесула і, за деякими повідомленнями, й Кувейт. Як сказав він тоді, Тегеран бачить «простір для обговорення» такої можливості, але «не відмовиться від своєї частки на ринку».

Позиція Ірану й раніше полягала в нарощуванні видобування нафти у сподіванні відновити свою частку на ринку після багатьох років міжнародних санкцій, що були зняті в січні, – приблизно вдвічі порівняно з часами санкцій.

Значні обсяги видобування нафти у світі останнім часом, що перевищили обсяги попиту, призвели до зниження цін на нафту більш як на 70 відсотків порівняно з рівнем червня 2014 року й сягали 28 доларів за барель, а нині становлять близько 33 доларів за барель. Це створює фінансові проблеми для країн, економіки яких залежать від експорту нафти – зокрема, Росії, Азербайджану, Іраку тощо.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG