Доступність посилання

ТОП новини

Рада дозволила президентові визначати строки призову


Ілюстративне фото

Верховна Рада України передбачила, що строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу визначаються указом президента. Відповідний законопроект за основу та в цілому підтримали 235 парламентарів.

Згідно з редакцією профільного комітету, указ президента публікується в ЗМІ не пізніше, ніж за місяць до закінчення року, що передує року призову (призовів) громадян України на строкову військову службу і не пізніше, ніж за місяць до початку проведення призову (призовів).

Восени 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович указом скасував призов до Збройних сил на 2014 рік і визначив перехід на формування армії на контрактних засадах. У травні 2014 року тодішній виконувач обов’язків президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав указ, яким відновлювався призов на строкову військову службу до Збройних сил через агресію Росії.

У колишніх Внутрішніх військах МВС (нині це Національна гвардія), а також у Державній спеціальній службі транспорту (залишку колишніх Залізничних військ) призову не скасовували.

XS
SM
MD
LG