Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 20:50

Рада заборонила надавати земельні ділянки держвласності в користування без аукціонів


Ukraine -- Building of Ukrainian Parliament, Kyiv, 01Nov2015

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів». За цей документ проголосували 228 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Так, законопроектом пропонується скасувати дозвіл передавати в користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів (аукціонів).

Зокрема, передбачається скасувати передачу земельної ділянки без аукціонів в оренду державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам, вищим навчальним закладам, а також господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 60%.

Пропонується скасування передачі земельних ділянок без земельних торгів підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні; для створення озеленених територій загального користування; для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.

Ця пропозиція обумовлена тим, що такі земельні ділянки можуть передаватися громадянам безоплатно у власність відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, що призводить до втрат місцевих бюджетів і стимулює корупцію.

При цьому в ході розгляду законопроекту у сесійній залі спікер Володимир Гройсман оголосив поправку, згідно з якою встановлюється, що проведення земельних торгів не поширюється на отримання земельних ділянок для учасників АТО під індивідуальне житлове будівництво без перепрофілювання земельної ділянки.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG