Доступність посилання

ТОП новини

Депутатам не вдалося скасувати закон про виключення кандидатів у депутати із списку


(©Shutterstock)

Депутати не підтримали жодну з двох зареєстрованих постанов, що мали на меті скасувати голосування за законопроект № 3700 щодо виключення депутатів із виборчого списку після оголошення результатів виборів.

Закон, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до ухвалення рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними, був ухвалений 16 лютого.

Цей документ поданий лідерами всіх фракцій коаліції, а також Олегом Ляшком. Натомість низка депутатів, зокрема, група «Єврооптимісти», виступали категорично проти ухвалення цього закону.

Скасувати цей законопроект закликала Верховну Раду громадянська мережа «Опора». Члени організації заявили, що документ був ухвалений з грубим порушенням закону України про регламент Верховної Ради.

А в Комітеті виборців України президента України Петра Порошенка закликали застосувати право вето щодо цього закону.

Раніше з критикою законопроекту виступали представники «Реанімаційного пакету реформ». Експерти ініціативи опублікували заяву, в якій закликали парламент відхилити законопроекти № 3693 та № 3700 як такі, що встановлюють «диктатуру партійних лідерів».

XS
SM
MD
LG