Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» повідомляє про інвестиційний спір з Росією щодо активів компанії в Криму


(©Shutterstock)

Компанія «Нафтогаз України» направила Росії офіційне повідомлення про інвестиційний спір щодо активів групи в анексованому Криму, повідомляє прес-служба компанії.

«Російській Федерації було вручене офіційне письмове повідомлення НАК «Нафтогаз України» про інвестиційний спір в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Цей спір викликаний незаконним захопленням Росією інвестицій групи «Нафтогаз» на території Криму», – мовиться у повідомленні.

У компанії зазначають, що, відповідно до умов угоди, «Нафтогаз» надіслав офіційний запит щодо проведення консультацій та переговорів з представниками Росії з метою вирішення спору.

У разі, якщо спір не буде розв’язано шляхом переговорів, «Нафтогаз» має намір передати його на розгляд арбітражу, додають в компанії.

Російська сторона цю заяву наразі не коментувала.

«Нафтогаз України» і американська юридична компанія Covington & Burling уклали договір про співпрацю для захисту інтересів України в зв’язку з втратою або неможливістю використання «Нафтогазом України» кримського майна компанії.

У грудні 2015 року «Нафтогаз України» заявила, що домагатиметься через Міжнародні судові інстанції відновлення контролю над активами, втраченими через російську окупацію Криму, і відшкодування всіх збитків.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав цей закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG