Доступність посилання

28 Травень 2017, Київ 22:07

Зранку 19 лютого в центрі Черкас вшановували пам’ять Героїв Небесної сотні. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на Соборній площі зібралися бійці, що брали участь у бойових діях на сході України, волонтери і прості жителі, однак найбільше було працівників державних установ.

Спершу біля дерев’яного пам’ятного знаку Героям Небесної сотні відбувся молебень за участі духовенства Української православної церкви Київського патріархату й Української греко-католицької церкви.

«Банда думала, що вбиваючи їх, переможуть, але не так сталося. Їхній подвиг ніколи не буде забутий. Їхній подвиг змушує нас знову і знову шанувати, ставити їм пам’ятники, будувати хрести. Небесна сотня нас єднає. Але ми не бачимо результату того, за що вони боролися. Особливо коли бачимо, що ця влада ніколи не знайде і не покарає винних. Але не розчаровуймось, бо після темряви завжди наступає світло», – звернувся до присутніх отець Української греко-католицької церкви Юліан.

Під час акції обмежилися лише виступами представників духовенства. Після цього присутні поклали квіти до народної стели Героям Небесної сотні й АТО. Загалом вшанування тривало півгодини.

Інформація про сьогоднішній захід з’явилася лише 18 лютого на сайті облдержадміністрації. В держустанові журналістам пояснили: вшанування проводять у робочий час, щоб уникнути закидів, що влада зганяє людей на мітинг у вихідні. Крім того, частина людей у суботу збирається їхати до столиці на Майдан.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 із них загинули.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG