Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 03:55

У Ризі вшанували героїв Небесної сотні


20 лютого у Ризі відбулися заходи із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Представники української діаспори, дипломати, депутати латвійського Сейму, а також пересічні латвійці прийшли до посольства України у Ризі, щоб запали лампадки, поклали квіти та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв.

У каплиці церкви Скорботної Божої Матері Української греко-католицької парафії Преображення Ісуса Христа відбулася панахида за загиблими на Майдані у Києві, а також на сході України.

В бібліотеці Латвійського університету, де діє українській інформаційний центр, відбулися літературно-музична акція і проект спогадів «Майдан – очима латишів».

Депутат латвійського парламенту Яніс Домбрава, який два роки тому у Києві звернувся до учасників Майдану українською мовою, заявив, що його глибоко сколихнула тоді мужність і єдність українського народу. Він побажав українцям і надалі захищати свою національну ідентичність.

Депутат Сейму Латвії Ейнарс Цілінскіс, який також був очевидцем подій на Майдані, наголосив, що події, які зараз відбуваються на сході України, могли два роки тому статися і у латвійському регіоні Латгалія. Велика заслуга, що цього не сталося і Латвія змогла протистояти східному сусіду, належить Україні. Два роки тому Європа була на Майдані в Україні, бо саме там українці відстоювали європейські цінності, додав Цілінскіс.

Посол України в Латвії Євген Перебийніс наголосив, що сьогодні герої Небесної сотні дивляться на українців зверху і чекають від них продовження справи, за яку вони поклали життя.

Сьогодні громадяни України та українці світу згадують героїв Небесної сотні, які загинули під час протистояння з силовиками у лютому 2014 року в Києві.

Всього під час Євромайдану, як заявляє ГПУ, постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули.

Recommended

XS
SM
MD
LG