Доступність посилання

ТОП новини

Через дефіцит прісної води у Криму запровадили режим підвищеної готовності


Північно-Кримський канал, архівне фото
Північно-Кримський канал, архівне фото

У Криму через брак запасів води, у зв’язку з загрозою надзвичайної ситуації природного характеру, запровадили режим підвищеної готовності. Про це йдеться в розпорядженні «голови» російської влади Криму Сергія Аксьонова.

«У зв’язку з дефіцитом запасів поверхневих вод для гарантованого забезпечення питних і господарсько-побутових потреб населення міст Керч, Феодосія та Ленінського району, пов’язаним із припиненням постачання води з річки Дніпро Північно-Кримським каналом у наливні водосховища», – пояснюють причину запровадження режиму у розпорядженні, опублікованому на сайті підконтрольного Росії «уряду» Криму.

Документ передбачає створення оперативного міжвідомчого штабу «з ліквідації загрози надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня з водозабезпечення населення міст Керч, Феодосія та Ленінського району».

Оперативному міжвідомчому штабу наказали «забезпечити проведення заходів, спрямованих на ліквідацію загрози надзвичайної ситуації, пов’язаної з дефіцитом запасів поверхневих вод для заповнення наливних водосховищ».

Вода, що надходить з материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму у пісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Ця вода використовувалася і для поливу сільгоспугідь. Після анексії Криму Росією подачу води по каналу припинили.

Міністр природних ресурсів і екології Росії Сергій Донський у вересні 2015 року заявляв, що Росія не веде переговорів з Україною щодо відновлення водопостачання Криму Північно-Кримським каналом.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG