Доступність посилання

ТОП новини

Посольство України засудило показ у Польщі французького фільму про Майдан


Скріншот з сайту pltv.fr

Українські дипломати в Польщі висловили обурення тим, що один із провідних польських комерційних телеканалів TVN24 показав у своєму ефірі 21 лютого фільм французького режисера Поля Морейри «Україна: Маски революції». Про це йдеться у заяві посольства України в Польщі, оприлюдненій у неділю.

За словами українських дипломатів, фільм Морейри є «брехливим і маніпулятивним». «Найбільш болюче те, що цей фільм польський телеканал «приурочив» до другої річниці Революції Гідності», – наголосили у посольстві.

Звертаючись до глядачів телеканалу, посольство наголошує на тому, що їх ввели в оману. «Два роки тому українці на Майдані пішли під кулі, захищаючи європейські цінності, честь і гідність народу, право обирати своє європейське майбутнє. І сьогодні вони продовжують жертвувати життям, щоб утвердити незалежність України та зупинити імперські апетити російського агресора, які загрожують демократичному світу, у тому числі Польщі», – йдеться у заяві.

Посольство вимагає пояснень від телеканалу TVN24, «чому з безлічі існуючих об’єктивних картин про події Майдану було обрано саме цей брехливий витвір проросійської пропаганди, який ображає пам’ять про Героїв Революції Гідності».

«Просимо також в подальшому проявляти обачливість та не підігравати тим силам, які виступають не лише проти європейської України, але й проти європейської Польщі та дружніх українсько-польських відносин», – наголосили дипломати у заяві.

Опівдні 21 лютого польський комерційний телеканал TVN24 показав французький фільм «Україна: Маски революції». Критика на адресу цієї картини раніше пролунала й у самій Франції: посольство України та низка французьких журналістів назвали фільм пропагандистським і таким, що спотворює реальні події в Україні.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, TVN24 показав фільм Морейри без додаткового роз’яснення, перед його показом телеведуча лише зазначила, що цей фільм «суперечливий».

На цю ж тему:

01.02.2016
Фільм про Майдан французького режисера засуджують журналісти і посольство України

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG