Доступність посилання

ТОП новини

Мова кримськотатарського народу під загрозою зникнення – Муфтіят Криму


©Shutterstock

У Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя заявили про проблему розвитку та збереження кримськотатарської мови, передає прес-служба ДУМКС. Там повідомили, що напередодні Міжнародний день рідної мови провели в Криму телемарафон за участю вчителів кримськотатарської мови, митців, громадських діячів та журналістів.

«Для корінного мусульманського народу Криму - кримських татар цей день має особливе значення, так як мова народу знаходиться під загрозою зникнення», – йдеться в повідомленні.

У марафоні взяв участь муфтій Криму хаджі Еміралі Аблаєв, який вказав на необхідність розвитку кримськотатарської мови і закликав якомога частіше використовувати її у побуті.

«Це можливо тільки спільними зусиллями всього народу. Народ повинен говорити рідною мовою, повинен використовувати її в своєму повсякденному житті, той же принцип стосується і релігії, звичаїв й традицій. Якщо ми не будемо використовувати свою рідну мову вдома, в мечеті, в суспільстві, тоді буде смаку життя», – цитує муфтія прес-служба.

У Криму після анексії Росією навіть в національних школах дітей навчають російською мовою, кримськотатарські школи не укомплектовані ні навчальною літературою, ні посібниками, про що постійно наголошують в Меджлісі та в кримськотатарських громадських організаціях.

Напередодні співачка родом із Криму Джамала з піснею, частково виконаною кримськотатарською мовою, перемогла у відборі на участь у пісенному конкурсі «Євробачення». Композиція під назвою «1944», присвячена темі репресій сталінського режиму проти кримськотатарського народу – депортації 1944 року.

XS
SM
MD
LG