Доступність посилання

ТОП новини

«Опора»: на виборах мера Кривого Рогу не буде кандидата від «Опозиційного блоку»


У переліку 16 партій-учасниць позачергових виборів Криворізького міського голови 27 березня 2016 року немає політичної партії «Опозиційний блок». Про це у понеділок поінформували в обласній організації «Громадянської мережі «Опора», що стежить за виборами у Кривому Розі, з посиланням на постанову ЦВК.

Як поінформували в «Опорі», ЦВК ухвалила постанову №56 «Про перелік політичних партій, якими прийнято рішення про участь їхніх місцевих організацій у місцевих виборах 27 березня 2016 року». У постанові йдеться, що партії, які вирішили брати участь у виборах, повинні не пізніше як за 35 днів до дня голосування подати пакет документів до ЦВК. 35-денний термін сплив 20 лютого.

Як поінформували в «Опорі», серед 16 партій, які можуть висунути свого кандидата на посаду Криворізького міського голови, є зокрема «Блок Петра Порошенка», «Укроп», ВО «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Народний контроль», «Правий сектор».

Однак в «Опорі» зауважили, що наведені партії не є «вичерпним переліком суб’єктів, які мають право формувати дільничні виборчі комісії», адже, за законом «Про місцеві вибори», право подання кандидатур до складу ДВК мають, зокрема, місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання.

В «Опозиційному блоці» наразі не зробили ніяких офіційних заяв щодо неучасті у виборах.

На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року у місті Кривий Ріг кандидатом від «Опозиційного блоку» був нинішній міський голова Юрій Вілкул.

Раніше Всеукраїнський з’їзд партії «Об’єднання «Самопомочі» підтримав кандидатуру Семена Семенченка на посаду мера Кривого Рогу.

За офіційними даними, в Кривому Розі на виборах 15 листопада 2015 року за чинного міського голову, представника «Опозиційного блоку» Юрія Вілкула проголосувало 50,21% виборців, а за його суперника, висуванця «Об'єднання «Самопоміч» Юрія Милобога – 49,79%. Різниця між кандидатами – 752 голоси. Понад два місяці у місті тривали протести «проти фальшувань результатів виборів». «Опозиційний блок» вважає ті вибори законними.

Верховна Рада України призначила позачергові вибори мера Кривого Рогу Дніпропетровської області на 27 березня 2016 року.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG