Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін: зміни до Конституції не мають легітимізувати керівництво «ДНР» і «ЛНР»


Павло Клімкін

Конституційні зміни не повинні легітимізувати керівництво угруповань «ДНР» і «ЛНР», заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній з главами МЗС Німеччини і Франції прес-конференції у Києві.

За його словами, конституційні зміни – це частина Мінських домовленостей, логіка яких полягає у тому, щоб показати всім жителям Донбасу, що в них є шанс організувати своє життя таким чином, щоб мати змогу визначати, як і що робити у сфері місцевого самоврядування.

«Ми маємо дати цей сигнал, оскільки мова йде не тільки про територію Донбасу, а в першу чергу – про українських громадян там. Але конституційні зміни не мають легітимізувати тих, хто зараз перебуває там у владі і хто прийшов до влади в результаті фейкових виборів. Саме така логіка конституційних змін є важливою в рамках Мінського процесу», – сказав міністр закордонних справ України.

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати.

Президент України Петро Порошенко раніше неодноразово заявляв, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

XS
SM
MD
LG