Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 08:31
Новини | Політика

Клімкін: зміни до Конституції не мають легітимізувати керівництво «ДНР» і «ЛНР»


Павло Клімкін

Конституційні зміни не повинні легітимізувати керівництво угруповань «ДНР» і «ЛНР», заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній з главами МЗС Німеччини і Франції прес-конференції у Києві.

За його словами, конституційні зміни – це частина Мінських домовленостей, логіка яких полягає у тому, щоб показати всім жителям Донбасу, що в них є шанс організувати своє життя таким чином, щоб мати змогу визначати, як і що робити у сфері місцевого самоврядування.

«Ми маємо дати цей сигнал, оскільки мова йде не тільки про територію Донбасу, а в першу чергу – про українських громадян там. Але конституційні зміни не мають легітимізувати тих, хто зараз перебуває там у владі і хто прийшов до влади в результаті фейкових виборів. Саме така логіка конституційних змін є важливою в рамках Мінського процесу», – сказав міністр закордонних справ України.

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати.

Президент України Петро Порошенко раніше неодноразово заявляв, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG