Доступність посилання

ТОП новини

У корупційних схемах Януковича й оточення задіяні близько 75 українських компаній – Transparency International


Віктор Янукович (©Shutterstock)
Віктор Янукович (©Shutterstock)

У корупційних схемах колишнього президента України Віктора Януковича задіяні близько 75 українських компаній. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив аналітик Transparency International Євген Черняк.

«У схемах діяв не сам Янукович, а його поплічники і члени сім’ї. Тут беруть участь близько 75 українських компаній, 51 компанія перебуває в іноземній юрисдикції, в тому числі офшорах: це Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр. І близько 20 фізичних осіб, які є ключовими. Тобто масштаб схем настільки великий, що їх не так легко осягнути і опрацювати. Тим паче нашим правоохоронцям», – зазначив Черняк.

За словами аналітика, розслідування цих злочинів може тривати кілька років.

23 лютого Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликала Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників. Крім того, організація закликала російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання колишнього президента України Віктора Януковича.

Також у Transparency International назвали Януковича лідером у рейтингу найбільших корупціонерів світу.

Проти Януковича та ще 16 чиновників були запроваджені санкції ЄС через підозри у незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини. У європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебуває 149 осіб та 37 компаній.

XS
SM
MD
LG