Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 19:30

Суд не дозволив ГПУ почати спеціальне розслідування проти Клименка


Олександр Клименко

Печерський райсуд Києва повернув до Генпрокуратури клопотання про дозвіл на початок спеціального (заочного) розслідування проти колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про це йдеться в ухвалі суду від 15 лютого, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень.

Генпрокуратура просила суд дозволити розпочати процедуру заочного засудження Клименка як підозрюваного у привласненні 616 мільйонів гривень держкоштів на посаді голови Державної податкової служби.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

У грудні 2014 року Генпрокуратура повідомила про підозру екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. За даними ГПУ, Клименко з використанням службового становища Голови Державної податкової служби України в період з листопада 2011 року по серпень 2012 року заволодів державними коштами на суму 616 мільйонів гривень шляхом безпідставного перерахування цих коштів з рахунків Державного казначейства України на поточний банківський рахунок підконтрольного йому фіктивного підприємства під виглядом бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

З грудня 2014 року Клименка оголосили в розшук, а в червні 2015 року його оголосили в міжнародний розшук.

Від листопада 2011 року Клименко очолював Державу податкову службу України, у грудні 2012 року його призначили міністром доходів і зборів України, а у лютому 2014 року звільнили.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG