Доступність посилання

ТОП новини

Ціни на нафту зросли після повідомлень про зустріч у березні Росії і Саудівської Аравії щодо замороження видобутку


Ціни на нафту зросли на понад 2% 25 лютого після того, як Венесуела повідомила, що Росія та Саудівська Аравія знову зустрінуться в середині березня, щоб обговорити плани замороження видобутку.

Члени ОПЕК Росія, Саудівська Аравія, Венесуела і Катар оголосили минулого тижня про попередню згоду заморозити виробництво нафти на рівні січня, за умови, що й інші великі виробники зроблять те ж саме.

Однак Іран від ініціативи відмовився, заявивши, що прагне наростити видобуток і надолужити згаяне у роки дій економічних санкцій Заходу. Тегеран водночас закликав Росію і Саудівську Аравію не відмовлятися від планів замороження і заявив, що сам повинен бути вільним від обмежень, щоб хоча б вийти на рівні видобутку, які були до запровадження санкцій.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак напередодні заявив, що інші виробники нафти з розумінням ставляться до заперечень Ірану і розглядають «інші варіанти», аніж замороження видобутку з боку Тегерана.

У 2011 році Іран виробляв 3,6 мільйонів барелів нафти на день, посідаючи друге місце серед країн ОПЕК з щоденним експортом у 2,5 мільйони барелів. Після санкцій 2012 року виробництво впало до 2,7 мільйонів барелів на добу, що стало найнижчим за чверть століття.

XS
SM
MD
LG