Доступність посилання

ТОП новини

Пивоварський: блокування транзиту російських вантажівок матиме негативні наслідки


Андрій Пивоварський

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський заявляє, що спроби блокування активістами транзитного переміщення територією України вантажівок з російською реєстрацією матимуть лише негативні наслідки для країни.

«Треба чітко розуміти наслідки, чітко прораховувати їх. Це означає, що думати треба не сьогоднішнім днем, а думати стратегічно», – сказав міністр.

Раніше сьогодні всеукраїнське об’єднання «Свобода» заявило, що 26 лютого відновлює загальноукраїнську акцію з блокування проїзду російських вантажних автомобілів територією України. Об’єднання вимагає від уряду «невідкладно заборонити транзит російських фур українською територією та скасувати зрадницьке за своїм змістом рішення про відновлення з 25 лютого російського транзиту».

25 лютого Україна відновила транзитні переміщення своєю територією вантажних автомобілів з Росії. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив напередодні. Доцільність такого рішення пояснили тим, що Росія відновила транзит українських вантажівок по своїй території. Між тим, активісти, які раніше ініціювали громадську блокаду російських перевізників, висловили невдоволення таким рішенням і заявили про намір відновити свою акцію.

Росія з початку 2016 року повідомила про запровадження значних ускладнень для транзиту українських товарів російською територією.

Із 11 лютого в Україні активісти почали блокувати транзит російських товарів через українську територію. Активісти закликали владу України офіційно заборонити такий транзит.

14 лютого Міністерство транспорту Росії повідомило, що зупинило на території цієї країни пересування вантажного автотранспорту, зареєстрованого в Україні. У російському відомстві зазначають, що це захід у відповідь на «неправочинне блокування російського автотранспорту на території України», і чинність цієї заборони триватиме, доки українська сторона не врегулює ситуацію з цим блокуванням

15 лютого Кабінет міністрів України ухвалив рішення про тимчасове припинення транзитних переміщень вантажних автомобілів з Росії територією України.

Згодом Україна і Росія домовилися про повернення заблокованого в цих країнах вантажного автотранспорту протилежної сторони і його водіїв.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG