Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко доручив РНБО підготувати засідання щодо стратегії реінтеграції Криму


Петро Порошенко (©Shutterstock)
Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати спеціальне засідання Ради нацбезпеки та оборони для уточнення стратегії щодо реінтеграції Криму в Україну.

У своєму зверненні Порошенко також повідомив, що від Кабінету міністрів очікує детального план-графіку захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягнення держави-агресора до відповідальності перед Україною як державою, та українськими приватними компаніями.

Крім того, президент України вимагає від уряду внести на розгляд РНБО і питання щодо тимчасового режиму спеціального митного захисту вздовж лінії адміністративного кордону Херсонської області та Криму, а також енергетичну стратегію щодо Криму.

Порошенко такождоручив Міністерству оборони та Генштабу Збройних сил України подати пропозиції щодо істотного посилення військових спроможностей України на Херсонщині та вздовж усього чорноморського узбережжя.

«Росія значно наростила військову присутність у регіоні, завершує перетворення півострова з квітучого міжнародного курорту на велику військову базу, яка створює загрозу, в тому числі і ядерну, не лише Україні, але й всім країнам Чорноморського регіону», – наголосив президент усвоєму зверненні.

Провідною є роль Міністерства закордонних справ у забезпеченні політико-дипломатичних умов для повернення Криму, у підготовці позовів і в збереженні режиму міжнародних санкцій проти Росії, додав Порошенко.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли над будівлями російський прапор. Крім того, «зелені чоловічки», яких також називали «ввічливими людьми», блокували українські військові частини.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу.

Пізніше президент Росії Володимир Путін зізнався, що «зелені чоловічки» – російські військові.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG