Доступність посилання

ТОП новини

Перемир’я в Сирії наражається на спротив


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Сирійське ісламістське угруповання «Фронт ан-Нусра» не має наміру дотримуватися перемир’я, яке має набути чинності опівночі 27 лютого.

У поширеному в п’ятницю аудіозверненні Абу Мухаммада аль-Ґолані – лідера угруповання, пов’язаного з «Аль-Каїдою», міститься заклик продовжувати збройну боротьбу проти урядових військ Сирії. Аль- Ґолані скритикував рішення керівного органу сирійської збройної опозиції – Вищої переговорної ради – про згоду на двотижневе перемир’я.

Загони «Фронту ан-Нусра» борються з урядовими військами президента Башара аль Асада, зокрема, в провінціях Ідліб і Гама на півночі Сирії.

Домовленості про умови перемир’я досягли раніше цього тижня у телефонній розмові президенти США та Росії. Угода передбачає, що перемир’я не поширюється на «Фронт ан-Нусра» та екстремістське угрупування «Ісламська держава», які ООН внесла до спискутерористичних організацій.

За умовами домовленості Росія має припинити авіаудари по території, контрольованій загонами опозиції, які беруть участь в перемир’ї.

Рада Безпеки ООН, як очікують, проведе у п’ятницю голосування запредставлений Сполученими Штатами та Росією проект резолюції на підтримку перемир’я в Сирії.

XS
SM
MD
LG