Доступність посилання

ТОП новини

В анексованому Севастополі можуть вимикати котельні задля економії електрики


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Для економії електроенергії підконтрольна Росії влада Севастополя виробила пропозиції щодо тимчасового вимкнення котелень і теплопунктів, повідомляє прес-служба російського уряду міста.

Як стверджують у відомстві, такі заходи можливі в умовах теплої погоди.

Російський губернатор Севастополя Сергій Меняйло також доручив перевести мережеві магазини на власні резервні джерела живлення, вимкнути світлову рекламу та інших споживачів, аж до обмеження промислових підприємств на період зменшення ліміту електроенергії.

«Кількість тролейбусів, які вийшли 29 лютого на маршрути, обмежена до 30. Використовуються 19 генераторів великої потужності, встановлених для забезпечення соціально значущих об’єктів і багатоквартирних будинків, обладнаних електроплитами, а також всі інші резервні джерела електроживлення», – мовиться в повідомленні.

За даними прес-служби, за минулу добу ліміт електроенергії Севастополю змінювався від 170 до 128 МВт. За минулу добу вводився графік тимчасового обмеження з 17:30 до 00:50.

Напередодні повідомлялося, що влада Севастополя з метою економії електрики відмовилися від вуличного освітлення. Аналогічні заходи застосовуються і в інших містах півострова.

На минулих вихідних, а також вранці 29 лютого на офіційних сайтах підконтрольних Росії міських адміністрацій в Криму з’явилася інформація про обмеження енергопостачання на півострові у зв’язку з підготовкою до введення чергової лінії енергомоста з Росії до Криму.

У неділю повідомлялося про енерговимкнення через аварії в декількох містах Криму.

30 грудня 2015 року до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження, ймовірно, у результаті вибуху, електроопори в Херсонській області. Зараз лінія електропередач, якою постачалось до Криму до 250 мегаватів, відновлена, проте електроенергія не надходить, бо закінчилась дія контракту щодо постачання електрики на півострів, який із початку 2014 року анексований Росією.

Зараз анексований Росією Крим забезпечується за рахунок власної генерації, привезених генераторних установок з Росії і енергомостом із сусідньої Росії. Енергоміст не витримує навантажень,часто відбуваються аварії. Багато жителів скаржаться на несправедливий розподіл електроенергії по регіонах півострова.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG