Доступність посилання

28 Червень 2017, Київ 22:45
Новини | Міжнародні

У Росії суд скасував штраф неурядовій організації-«іноземному агентові» – юрист


У Росії суд у столиці Москві скасував попередню постанову мирового судді про призначення штрафу на суму у 300 тисяч рублів (нині це близько 111 тисяч гривень) неурядовій організації «Інститут прав людини» за відмову реєструватися як «іноземний агент», повідомив юрист Дамір Гайнутдінов, що представляє інтереси організації в суді.

За його словами, суд направив справу на новий розгляд, а це означає, що суд буде просто змушений припинити справу, бо збігли терміни давності для притягнення організації до відповідальності.

Неурядову, чи, як кажуть у Росії, некомерційну організацію «Інститут прав людини» примусово вписали в реєстр «іноземних агентів» у листопаді 2015 року й намагалися засудити за відмову реєструватися самостійно.

Ця організація, яку очолює правозахисник Сергій Ковальов, веде дослідницьку й просвітницьку роботу в галузі прав людини.

У Росії з 2012 року діє закон, що викликає широку критику у країні й за її кордоном, який вимагає від некомерційних організацій реєструватися як «іноземні агенти» і вказувати це у своїх матеріалах та надавати розширену звітність, якщо вони отримують кошти чи майно з-за кордону й беруть участь у «політичній діяльності» на території Росії. У разі відмови передбачене примусове внесення до реєстру й значні штрафи. При цьому визначення «політичної діяльності» настільки широке, що під нього потрапляють багато організацій, що не мають стосунку до політики, зокрема, соціологічні.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG