Доступність посилання

ТОП новини

У Пакистані десятки тисяч прийшли на похорон страченого вбивці губернатора


Похоронна процесія зі «швидкою допомогою» як катафалком для Мумтаза Кадрі, Равалпінді, 1 березня 2016 року
Похоронна процесія зі «швидкою допомогою» як катафалком для Мумтаза Кадрі, Равалпінді, 1 березня 2016 року

У Пакистані десятки тисяч людей прийшли на похорон страченого колишнього працівника поліції, який 2011 року убив губернатора однієї з провінцій через те, що той закликав пом’якшити пакистанські закони про суворе покарання за блюзнірство.

Юрби зібралися в місті Равалпінді, що прилягає до столиці Ісламабада, а потім пішли за труною страченого Мумтаза Кадрі до його рідного села на околиці міста.

Похорони відбулися за посилених заходів безпеки. Зокрема, в Равалпінді й Ісламабаді цього дня закрили всі школи, а також поперекривали вулиці поблизу урядових будівель, парламенту і дипломатичних представництв.

Страта Мумтаза Кадрі на шибениці 29 лютого викликала демонстрації протесту в кількох містах Пакистану і виступи низки релігійних і політичних діячів країни на захист страченого. Також із заявами на його захист виступили кілька ісламістських войовничих угруповань.

Мумтаз Кадрі, перебуваючи на службі, в січні 2011 року вбив губернатора провінції Пенджаб Салмана Тасіра, який був відомий своїми виступами й закликами реформувати суворі пакистанські закони про «образу ісламу» і блюзнірство. Кадрі признався в убивстві, заявивши, що вбив Тасіра, бо той сам цими закликами пішов на блюзнірство.

В Ісламській Республіці Пакистан, у якій за Конституцією іслам є державною релігією, Кримінальний кодекс містить кілька статей про блюзнірство. Деякі з них передбачають покарання за блюзнірство стосовно будь-якої релігії, ще низка захищає конкретно різні аспекти ісламу. Зокрема, блюзнірство щодо Корану, кожен примірник якого вважається священним, тягне довічне ув’язнення, але за цією статтею необхідно, щоб такі дії були свідомими. Інша стаття, про блюзнірство щодо пророка Магомета, передбачає смертну кару або довічне ув’язнення за будь-яких обставин. Досі в Пакистані не стратили ще нікого, засудженого за цим законодавством, хоча десятки звинувачених у блюзнірстві були вбиті в самосудах. Правозахисники і в Пакистані, і за кордоном виступають за скасування чи принаймні пом’якшення цих статей і заявляють, що ці закони часто використовують для переслідування релігійних меншин. Натомість ці закони палко підтримують ісламістські екстремісти.

XS
SM
MD
LG