Доступність посилання

ТОП новини

До Страсбурзького суду направили скаргу російського активіста, що вивісив прапор Німеччини – адвокат


Фото з суду над активістами: Олег Саввін, Михайло Фельдман, Дмитро Фонарьов (л > п)

До Європейського суду з прав людини направили скаргу ще одного російського активіста, засудженого за вивішений у місті Калінінграді прапор Німеччини, повідомила його адвокат Ірина Хрунова.

За її словами, Олег Саввін вважає його кримінальне переслідування політично мотивованим і заявляє, що щодо нього були порушені дві статті європейської Конвенції про захист прав людини й основних свобод: про право на справедливий судовий розгляд і про свободу висловлення думки.

Майже місяць тому Європейський суд із прав людини взяв до розгляду скарги іншого російського активіста, Михайла Фельдмана, теж засудженого за вивішений у місті Калінінграді 2014 року прапор Німеччини. Його скарги на арешт і на несправедливий суд об’єднані в одне провадження. Його захист наполягає, що демонстрація прапора держави, з якою Росія має дипломатичні відносини, не є «образою патріотичних почуттів росіян». Сам Фельдман вважає, що його переслідують за критику зовнішньої політики Росії стосовно України.

Троє російських громадянських активістів, Олег Саввін, Михайло Фельдман і Дмитро Фонарьов, вивісили прапор Німеччини над гаражем управління Федеральної служби безпеки Росії в Калінінграді в березні 2014 року, висловивши таким чином своє ставлення до втручання Росії в події в Україні і окупацію та заяви про анексію Криму. Слідство спершу звинувачувало їх іще й у «ненависті до ветеранів», але потім суд вилучив цей пункт із вироку. В червні 2015 року всіх трьох засудили до одного року і двох місяців позбавлення волі, які вони вже відбули у слідчому ізоляторі, і звільнили в залі суду.

Місто Калініград, раніше Кенігсберг, із навколишньою Калінінградською областю, відомою як Східна Пруссія, теж стали предметом анексії з боку Радянського Союзу, попередника сучасної Росії, після закінчення Другої світової війни; доти це була територія Німеччини.

XS
SM
MD
LG