Доступність посилання

ТОП новини

60 дипломатів-республіканців заявили, що не підтримують Трампа як кандидата в президенти США


Дональд Трамп
Дональд Трамп

60 дипломатів-ветеранів американської дипломатії від Республіканської партії заявили, що виступлять проти кандидата від партії на посаду президента Дональда Трампа через те, що його політичні пропозиції можуть підірвати безпеку США.

У листі, оприлюдненому під назвою «Війна на скелях» 3 березня, відомі республіканці, серед яких екс-президент Світового банку Роберт Зеллік і колишній міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертофф, відкинули антимусульманські заяви Трампа, пропозицію для Мексики побудувати стіну на кордоні зі США та інші.

«Ми, як ідейні та вірні республіканці, не можемо підтримати політичну візію партії на чолі із паном Трампом. Зобов'язуємося працювати енергійно, щоб запобігти обранню будь-кого настільки очевидно непридатного на цю посаду», – мовиться в документі.

Його автори наголошують на потенційній загрозі для міжнародного авторитету США.

«Власні висловлювання пана Трампа приводять нас до висновку, що як президент він буде використовувати авторитет своєї посади, аби діяти таким чином, щоб зробити Америку менш безпечною, а це послабило б наше становище у світі», – мовиться в листі.

Ветерани-республіканці також заявили про загрозу свободі слова через погляди, які вже зараз висловлює про своє можливе президентське майбутнє мільярдер Трамп.

«Його експансивна думка про те, що влада повинна бути в руках президента для протидії супротивникам, є виразною загрозою громадянській свободі в Сполучених Штатах», – наголошується в документі.

Серед підписантів листа є також екс-держсекретар США Кондоліза Райс і Колін Пауелл, колишній радник з питань національної безпеки США Стівен Гедлі.

Лист республіканців з’явився після того, як Трамп здобув переконливу перемогу від республіканців у семи штатах в ході голосування на первинних виборах у «супервівторок». Як заявляють експерти, поява листа засвідчує «глибокий розкол» в Республіканській партії щодо кандидатури Трампа у президенти.

Вибори президента США призначені на 8 листопада 2016 року.

XS
SM
MD
LG