Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 01:12

Геращенко: в полоні сепаратистів перебувають 129 українських заручників


Ірина Геращенко (©Shutterstock)

Уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомляє, що в полоні підтримуваних Росією сепаратистів перебувають 129українських заручників.

«Ми звільнили Марію в день важливої зустрічі міністрів закордонних справ «нормандського формату». Сьогодні в Парижі міністр закордонних справ України Павло Клімкін наполягатиме, щоб питання звільнення заручників було одним з пріоритетів – як і безпекові питання», – написала вона своїй сторінці в Facebook.

Раніше сьогодні президент України Петро Порошенко повідомив, що луганську журналістку і громадську активістку Марію Варфоломеєву звільнили з полону сепаратистів. Водночас сепаратисти угруповання «ЛНР» заявили про додатковий обмін полоненими за формулою «1 на 2», який, за їхніми словами, провели біля міста Щастя.

Луганська журналістка і громадська активістка Марія Варфоломеєва з січня 2015 року перебувала в полоні сепаратистів «ЛНР», які звинувачували її в «коригуванні вогню ЗСУ», а також співпраці з «Правим сектором».

Перед цим, 26 лютого, Порошенко повідомив, що з полону бойовиків звільнено трьох українських заручників. Сепаратисти з угруповання «ЛНР» тоді заявили, що обмін полоненими відбувся за формулою «3 на 6».

Звільнення полонених є однією з умов Мінських угод.

На сьогодні запланована зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки» в Парижі, які обговорюватимуть ситуацію на Донбасі.

XS
SM
MD
LG