Організація Об’єднаних Націй закликає Росію не допустити заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. Про це на прес-конференції в Києві заявила глава моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер.
Вона додала, що ООН стурбована ситуацією з дотриманням прав людини на півострові.
«Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим, статус якої визначено Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262, залишається вкрай складною. Кримські татари, які беруть участь в демонстраціях, піддаються переслідуванням, а кримські татари в цілому – арештам за підозрою в членстві в «терористичних» організаціях», – зазначила Фрейзер.
Призначений Росією прокурор анексованого Москвою Криму Наталія Поклонська звернулася до суду з вимогою заборонити Меджліс кримськотатарського народу і визнати його екстремістським. Вранці 3 березня відбулося перше засідання суду прокуратури анексованого Росією Криму у справі про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові. Наступне засідання має відбутися 10 березня.
Появу позову Поклонської про заборону Меджлісу раніше у представницькому органі кримських татар назвали політично мотивованою.
Кримська правозахисна група звернулася до міжнародних організацій із заявою про неприпустимість заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.
Євросоюз вже висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу.
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерам кримських татар Рефату Чубарову, Мустафі Джемілєву російська влада заборонила в’їзд на півострів на п’ять років.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».