Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 04:59
Новини | Події

Сепаратисти продовжують навчання в зоні конфлікту на Донбасі – ОБСЄ


Александр Гуґ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявляє, що підтримувані Росією бойовики порушують досягнуту в Мінську домовленість про заборону на проведення навчань поблизу лінії розмежування на Донбасі.

«Також домовилися припинити навчання з бойовою стрільбою в 30-кілометровій зоні безпеки. Ситуація все ще не ідеальна. Навчання тривають, що спостерігають наші спостерігачі. Їх проводять поблизу зони безпеки на території, яку не контролює уряд», – заявив заступник керівника СММ ОБСЄ Александр Гуґ.

Він додав, що в навчаннях беруть участь десятки танків та артилерійські установки.

Крім того, моніторингова місія ОБСЄ заявляє про збільшення кількості випадків використання систем залпового вогню в зоні проведення бойових дій на Донбасі.

«Ми спостерігали зменшення використання артилерії та мінометів, однак – і це викликає стурбованість – ми помітили збільшення використання систем залпового вогню», – сказав Гуґ.

За його словами, спостерігачі на Донбасі продовжують фіксувати порушеннясторонами конфлікту режиму припинення вогню, найбільше якихспостерігаються на Донеччині.

2 березня в Мінську представники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі підписали угоду щодо завершення розмінування на 12 узгоджених ділянках уздовж лінії зіткнення, а також угоду про припинення навчань з бойовою стрільбою в 30-кілометровій зоні вздовж лінії зіткнення – по 15 кілометрів із кожного боку.

У січні Тристороння контактна група у Мінську заявила про чергову домовленість про припинення вогню у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Проте відтоді сторони конфлікту неодноразово звинувачували одна одну в порушенні «режиму тиші».

3 березня відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки», проте, як заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, великого поступу на ній не досягли.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG