Доступність посилання

ТОП новини

Поклонська: «КаZантипу» не місце у Криму


Фестиваль «Befooz» у Криму, 2015 рік

Російський прокурор окупованого Криму Наталія Поклонська заявила, що молодіжним фестивалям, подібним «КаZантипу» і його наступнику «Befooz», у Криму «не місце». Про це вона написала 4 березня у Facebook, коментуючи нараду з питань протидії наркозлочинності на півострові.

За її словами, на нараді «детально обговорили ситуацію з проведенням різних фестивалів на території Криму e період наступного курортного сезону».

«Минулого року справжнім головним болем для правоохоронців став скандальний наркофестиваль «Befooz» – наступник «КаZантипу». Під час рейду, проведеного у перший же вечір на відкритті даного фестивалю, співробітниками ФСКН Росії було затримано 11 осіб у стані сильного наркотичного сп’яніння. Силовими структурами республіки було порушено кілька кримінальних справ за фактами зберігання та збуту, а також приготування до збуту різних наркотичних речовин. Подібним наркофестивалям, як би вони не називалися, «КаZантип», «Befooz» чи «Музей під відкритим небом», не місце у Криму! Організатори подібних фестивалів повинні розуміти, що вільно проводити такі заходи їм ніхто не дозволить», – зазначила Поклонська.

Проект «Befooz», наступник фестивалю електронної музики «КаZантип», який традиційно проходив у Поповці Сакського району Криму. У 2015 році організаторів «Befooz» у Криму оштрафували на мільйон рублів за містобудівні порушення.

6 серпня 2015 року Сакський районний суд призупинив діяльність проекту «Befooz» на три місяці.

Після подій березня 2014 року у Криму більшість музичних фестивалів були скасовані чи перенесені в інші регіони. Koktebel Jazz Festival тепер проходить у селищі Затока Одеської області.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG