Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина: газета «Заман» відкрилася після поліцейського штурму


Нічний штурм приміщення газети «Заман»

У Туреччині 5 березня відновила роботу одна з провідних газет «Заман». Це сталося за кілька годин після проведення поліцейського штурму будівлі цього ЗМІ, що відбувся за рішенням суду.

Упродовж минулої ночі під час штурму приміщення газети «Заман» у Стамбулі, турецька поліція застосувала сльозогінний газ та водомети. Це посилило занепокоєння щодо свободи слова у Туреччині.

5 березня силовики встановили барикади, щоб унеможливити збір прихильників газети біля будівлі цього ЗМІ. ​

Газету «Заман» пов’язують з Фетхуллою Ґуленом, мусульманським кліриком, який проживає у США в екзилі. Ґулен є впливовим противним турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Ердоган звинувачує Ґулена у змові задля повалення влади шляхом створення мережі прихильників у судовій системі, поліції і ЗМІ.

Наразі немає офіційних пояснень Анкари щодо рішення захопити будівлю газети, яке дозволить суду призначити нових менеджерів і змінити редакційну політику.

5 березня англомовна версія газети «Заман», надрукована до захоплення приміщення, опублікувала на першій шпальті статтю під заголовком: «Ганебний день для свободи преси у Туреччині».

XS
SM
MD
LG