Доступність посилання

ТОП новини

У Савченко з’явилися ознаки погіршення стану здоров’я – адвокат


Надія Савченко в суді, архівне фото
Надія Савченко в суді, архівне фото

В українки, утримуваної в російському СІЗО, Надії Савченко, яка напередодні оголосила сухе голодування, з’явилися ознаки погіршення стану здоров’я, заявляє її адвокат Микола Полозов.

«Щойно говорив з консулами України. Їм вдалося потрапити в СІЗО до Надії і поспілкуватися з нею. Надія демонструє стійкість свого характеру і непохитність волі. Вона має намір бути присутньою на суді 9 березня. І самій сказати останнє слово, незважаючи на те, що симптоми сухого голодування вже дають про себе знати – періодично виникає тахікардія, набрякають ноги, порушена терморегуляція», – написав Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Але Надія, перемагаючи слабість, сама спустилася з верхнього поверху в слідчий кабінет, де проходила зустріч з консулами, і сама піднялася назад», – додав він.

За словами адвоката, Савченко до цього часу забороняє російським лікарям брати у неї аналізи і проводити з нею будь-які медичні маніпуляції.

При цьому інший адвокат українки Марк Фейгін зазначив, що йому подзвонив представник суспільно-спостережної комісії у Ростовській області Леонід Петрашіс, який відвідував Савченко, і сказав, що вона в задовільному стані.

4 березня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська попросила омбудсмена Росії Еллу Памфіловусприяти організації огляду українськими лікарями Савченко. Лутковська переконана, що це дозволить не «допустити погіршення здоров’я Савченко й уникнути невиправданих наслідків».

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня Савченко оголосила «звичайне» голодування.

Відтак текст останнього слова Савченко був оприлюднений від її імені у фейсбуці. За словами Савченко, вона не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею. Але вона заявила, що не буде оскаржувати вироку.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG