Доступність посилання

ТОП новини

В анексованому Росією Севастополі заборонили вимкнення світла 8 березня


(©Shutterstock)

Підконтрольний Росії губернатор Севастополя Сергій Меняйло розпорядився в святкові вихідні, пов’язані з міжнародним жіночим днем 8 березня, не проводити вимкнення світла в місті. Про це повідомляє прес-служба підконтрольного Росії уряду Севастополя.

«Оцініть фактичний ліміт і потреби міста в електропостачанні. У разі дефіциту мегават оперативно запускайте генератори. Віялових вимкнень в святкові дні бути не повинно», – сказав Меняйло в ході засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації 7 березня.

За інформацією технічного директора компанії філії «ПАТ «Севастопольенерго» Віктора Шульженка, за минулу добу ліміт електропостачання міста становив 179 МВт. Він зазначив, що уникнути вимкнень житлового сектора в години «пік» вдалося завдяки роботі резервних джерел живлення.

30 грудня 2015 року до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження, ймовірно, у результаті вибуху, електроопори в Херсонській області. Зараз лінія електропередач, якою постачалось до Криму до 250 мегаватів, відновлена, проте електроенергія не надходить, бо закінчилась дія контракту щодо постачання електрики на півострів, який із початку 2014 року анексований Росією.

Зараз анексований Росією Крим забезпечується за рахунок власної генерації, привезених генераторних установок з Росії і енергомостом із сусідньої Росії. Енергоміст не витримує навантажень,часто відбуваються аварії. Багато жителів скаржаться на несправедливий розподіл електроенергії по регіонах півострова.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG