Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 09:10
Новини | Політика

Клімкін закликав до консолідованого міжнародного тиску на Росію у справі Савченко


Під час акції за звільнення Надії Савченко в Києві, 6 березня 2016 року

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що тільки консолідований міжнародний тиск на Росію врешті змусить її звільнити Надію Савченко, яка, перебуваючи за ґратами в Росії, оголосила сухе голодування.

Як сказав міністр в інтерв’ю агентству «Українські новини», «ми зараз говоримо і будемо говорити з усіма, хто може вплинути безпосередньо на (президента Росії Володимира) Путіна, бо рішення в підсумку буде його».

«Із погляду російської судової системи це класичне замовлення. Незважаючи на незаперечні докази, російський суд просто виконує це політичне замовлення. А раз це політичне замовлення, то питання це можна вирішити тільки політично – шляхом концентрованого міжнародного впливу на Росію. Саме так я це бачу», – повторив голова української дипломатії.

За його словами, і в Києва, і в його закордонних партнерів є також розуміння того, що треба боротися за кожного з українських політичних в’язнів у Росії і в окупованому Криму, навіть якщо не кожен європейський політик знає всі їхні прізвища, а не лише Надії Савченко і режисера Олега Сенцова.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня 2015 року Савченко оголосила «звичайне» голодування. За останніми повідомленнями, стан її здоров’я погіршується. Існують побоювання, що Савченко може не вижити чи лишитися інвалідом.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG