Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі розпочала роботу нова комісія з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом


(©Shutterstock)

У Варшаві сьогодні розпочалося засідання комісії, яку польське Міністерство національної оборони створило у лютому для повторного розслідування Смоленської катастрофи.

Очолює новостворену комісію інженер-конструктор Вацлав Берчинський, серед її членів – Андрій Ілларіонов, колишній радник президента Росії Володимира Путіна.

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич, який вручив членам комісії рішення про їхні призначення, не захотів розмовляти з журналістами.

Натомість зі слів заступника голови комісії Казімежа Новачика відомо, що перше засідання групи експертів триватиме тиждень і працюватимуть вони «стільки, скільки буде потрібно». За його словами, деякі члени комісії на засідання прилітають із США.

Передусім експерти розглянуть різноманітну документацію, що стосується катастрофи і перебігу її розслідування. Новачик каже, що новий польський уряд провів аудит наявних у Польщі даних і виявив «тисячі сторінок» документів, а також візуальні матеріали.

«Усе це потрібно переглянути, систематизувати, а потім можна буде у групах, які займаються визначеними темами, аналізувати ці дані»,– зазначив Новачик.

Заступник голови комісії наголосив, що новостворений орган звернеться до польської прокуратури, щоб вона надала наявні у неї матеріали.

На початку лютого, оголошуючи про створення комісії, міністр Мацеревич говорив про «приховані основні факти та дані, які суттєво впливають на уявлення про перебіг подій». Серед таких фактів він назвав знищення 400 карток з повідомленнями і рапортів, які Генеральний штаб Польського війська отримав 10 квітня 2010 року. Минулого тижня Антоній Мацеревич заявив, що створена ним комісія повинна звернутися до прокуратури й повідомити про скоєння злочину, який полягає у незаконному знищенні доказових матеріалів.

До свого призначення на посаду міністра оборони Антоній Мацеревич очолював парламентську комісію з розслідування Смоленської катастрофи. Очолювана ним група депутатів та експертів розглядала гіпотезу про ймовірну серію вибухів на борту польського президентського літака, який розбився у Смоленську.

Водночас Мацеревич заперечує висновки польської комісії, створеної попереднім польським урядом. Ця комісія підтвердила, що причиною Смоленської катастрофи було зниження літака на рівень, нижчий від мінімально допустимого під час посадки.

10 квітня 2010 року внаслідок катастрофи літака Ту-154 неподалік російського Смоленська загинули усі 96 пасажирів та членів екіпажу, зокрема президент Польщі Лех Качинський. Польська делегація прямувала в Катинь неподалік Смоленська для участі в пам’ятній церемонії на місці розстрілу тисяч польських офіцерів співробітниками радянського НКВС у 1940 році.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG