Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 19:02
Новини | Міжнародні

У столиці Росії затримали кілька учасників акції на підтримку Савченко


Архівне фото: акція на підтримку Савченко в Москві, 27 лютого 2016 року

У столиці Росії Москві поліція затримала кілька учасників акції на підтримку українки Надії Савченко, яка, перебуваючи за ґратами в Росії, вже четвертий день тримає сухе голодування. Поліція припинила пікет активістів, що відбувався на Луб’янській площі в центрі міста, біля будівлі Федеральної служби безпеки Росії.

Одна з активісток повідомила російському виданню «Нова газета», що правоохоронці забрали у відділок поліції трьох учасників акції, серед них юнака з інвалідністю. Інше російське видання, що спеціалізується на інформації про дії й порушення правоохоронців, «ОВД-інфо», інформує про затримання п’яти активістів.

Цими днями у світі відбуваються акції на підтримку Савченко з вимогами до Росії негайно звільнити її. А в інтернеті триває збирання підписів під відкритим листом до європейських лідерів, яких закликають вжити надзвичайних заходів із метою негайного і безумовного звільнення української громадянки, «викраденої і ув’язненої впродовж понад двадцяти місяців у Росії». «Російська влада зробила посміховиськом громадянські права, міжнародне право і свою власну конституцію», – мовиться у зверненні. Наразі під ним підписалися вже понад сім тисяч осіб, серед них відомі діячі культури, вчені, журналісти, музиканти, письменники.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня 2015 року Савченко оголосила «звичайне» голодування. За останніми повідомленнями, стан її здоров’я погіршується. Існують побоювання, що Савченко може не вижити чи лишитися інвалідом.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG