Доступність посилання

ТОП новини

Марія Савченко закликала світових лідерів урятувати Надію Савченко


Марія Савченко під судом міста Донецька Ростовської області Росії, де судять Надію Савченко, фото 23 грудня 2015 року
Марія Савченко під судом міста Донецька Ростовської області Росії, де судять Надію Савченко, фото 23 грудня 2015 року

Марія Савченко, мати українки Надії Савченко, яка, перебуваючи за ґратами в Росії, вже четвертий день тримає сухе голодування, звернулася до світових лідерів із закликом урятувати її дочку.

«Урятуйте мою дитину. Допоможіть мені, мамі, якій уже 78 років… Допоможіть їй вийти з цієї тюрми… Прикладіть усі сили!» – закликала вона.

Також Марія Савченко звернулася до українських журналістів і журналістів усього світу з закликом висвітлювати всю правду.

«Прошу вас: висвітлюйте всю справедливу історію, як путінська банда катує мою дитину в тюрмах Росії. Прошу, опублікуйте на весь світ, чим більше, чим ширше, для того, щоб мою дитину виручили з путінської тюрми. Росія – це тюрма всіх народів. Тому прошу вас, застерігаю, щоб більше не потрапляли наші діти в тюрми Росії… прошу: допоможіть!» – закликала вона.

Відео: NGO Centre UA

Громадська організація «Центр спільних дій», яка оприлюднила відеозаписи цих звернень, переклавши їх субтитрами англійською мовою, пропонує всім, хто дивиться їх, поширити ці записи, засудити арешт Надії Савченко й закликати до її негайного звільнення й закликати до справедливості й санкцій щодо всіх причетних до незаконних арешту, тортур і утримання українки, «особливо у випадку, якщо вона помре».

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня 2015 року Савченко оголосила «звичайне» голодування. За останніми повідомленнями, стан її здоров’я погіршується. Існують побоювання, що Савченко може не вижити чи лишитися інвалідом.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG