Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 10:25
Новини | Політика

Депутат Європарламенту закликав започаткувати «список Савченко» в ЄС


Пятрас Ауштрявічус, архівне фото

Депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічус заявив, що планує разом із іншими євродепутатами звернутися до керівних органів Європейського союзу з закликом укласти «список Савченко», що перелічував би російських посадовців, причетних до справи Надії Савченко, й передбачав би запровадження проти них санкцій.

Як сказав він в інтерв’ю радіостанції «Німецька хвиля», можливо, вже у вівторок він із колегами надішле листа верховному представникові ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Моґеріні, в якому вони попросять започаткувати такий список – як аналог «списку Магнітського», такого ж переліку, що існує в ЄС і у США, російських посадовців, на яких накладені санкції через причетність до смерті у слідчому ізоляторі російського юриста Сергія Магнітського.

За словами Ауштрявічуса, депутати Європарламенту «демонструють солідарність із Надією Савченко і негативне ставлення до російської влади, яка принижує й катує Надію». Він також запросив усіх приєднуватися до петиції, яка закликає Росію звільнити Савченко.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня 2015 року Савченко оголосила «звичайне» голодування. За останніми повідомленнями, стан її здоров’я погіршується. Існують побоювання, що Савченко може не вижити чи лишитися інвалідом.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG